25 Şubat 2018, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 
Bahri Okumuş

Kim ki tekbir getirir...

Almanya, “İslam nefreti”ni suç sayan kanun çıkarıyormuş. 11 Eylül saldırılarından bu yana ABD ve Avrupa’da yükselen İslam nefreti ve “Müslüman eşittir terörist” algısı kontrol edilemez boyutlara ulaşıyor demek ki…

Müslümanlardan nefret edenler yalnızca Avrupalılar değil. Alçaklıkları arasında irtifa farkı bulunmayan terör örgütlerini sistematik biçimde ayrı tutan, toplumda bu yönde algı yaratmaya uğraşan ciddi bir propaganda grubuyla karşı karşıyayız.

Misal, Bursa’daki terör saldırısı sonrası koca koca puntolarla atılan “Tekbir getirerek patlattı” manşeti. Haber yalan ve saldırgan bu gazetenin iddia ettiği gibi IŞID’in değil PKK bağlantılı TAG’ın üyesi.

Ancak mesele bu değil, şu: Bursa’da bir terör saldırısı yapılmasının, insanların ölmesinin, yaralanmasının zerrece önemi yok. Ya, önemli olan saldırganın (yalan da olsa) “tekbir” getirmesi. Yani Müslüman eşittir terörist.

Aynı gazete kendi ülkesindeki terör saldırılarını “Terör Ülkesi”, Paris’teki saldırıları “Fransa çocuklarına ağlıyor” başlıklarıyla duyurmadı mı?

Bir yandan da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin topraklarında “öz yönetim” ilan edeceğini söyleyerek ellerinde silahlar, kendi deyimleriyle “iç savaş” başlatan terör şebekesi var. Bu teröristler “tekbir getirmedikleri” için, hayli imtiyazlı bir muamele görüyor, meşum propaganda görevlileri (gazeteci, yazar, akademisyen vs. de diyebilirsiniz) tarafından.

Egemenliği altındaki topraklarda böyle bir kalkışmaya gerekli karşılığı veren meşru kolluk güçleri de bu grubun hedefinde.

Dilinin altındaki baklayı saklamaya hacet duymayanlar da var. “Görmüyor musunuz, bütün sapıklar imam hatipli” diye tweet atmıştı, bir tanesi. Nefret suçu böyle bir şey değilse nedir acaba?

Hasılı, yıllarca kafamıza vura vura, bin yıllık kadim kültürümüzü bütünüyle reddetmezsek, adam olamayacağımız tezini bellettiler bize. Müslümanlardan nefret ediyorlar diye Batı’ya kızmadan önce kendimize bir bakmamız gerekiyor.

03 Mayıs 2016 Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Yazarın Diğer Yazıları
Vicdan denilen şey!
Bornova'ya gelen pişman olmayacak
Taraftarın hiç mi suçu yok!
Böyle mi olacaktı!
Namus belası!
İptal etmek, ertelemek...
Basın özgürlüğü üzerine
Zakari'den Karamemiş'e!
Ne...ne de...
"Eski"nin yeri...
Cehalet de baki!
Your boys didn't do it
"Bu Millet" kahramandır
Kim ki tekbir getirir...
Beşinci kolculara dikkat!
Dezenformasyon önlenebilir mi?
Vurun kahpeye!..
Kurtuluş Savaşı
Acar KSK olacakmış!
Yalanın bini bir para
 

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir