29 Mayıs 2020, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 
Hakkı GÖREN

Ama adın Ahmet!

 2020 Olimpiyatları İstanbul'a değil Tokyo'ya verilince, Türk aydını! Mine Kırıkkanat, sevinç narası atmıştı: "Tokyo kazandı, Tayyip kaybetti. Artık hiç kimse bu inişi durduramaz. Dayan Türkiye kurtuluşa az kaldı."

Türkiye Cumhuriyeti'nin şehri İstanbul'un bir Japon kentiyle girdiği yarışı kaybetmesi, "Türkiye'nin kurtuluşu oluyordu" bu kanaat önderi hanımefediye göre. Aradan 5 yıl geçti, o yüksek! öngörüsü elbette çoktan çöp oldu.

Önceki gün ABD, casus-rahip Brunson serbest bırakılmıyor diye, iki Türk Bakana "yaptırım" uygulayacağını açıkladı.

Açıkça Türkiye'yi aşağılama amacına yönelik, hırçınlık, eşkıyalık içeren bu kararın ardından bu kez Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin bir üyesinden, bir milletvekilinden sevinç narası yükseldi: Gol!

Evet Ahmet Şık adlı bilmem kimin vekili, kendi aklınca ABD'nin Türkiye'ye "gol" atmasından duyduğu hazzı saklama ihtiyacı duymadı. Bu arkadaşın söylemlerine bakılırsa barış, demokrasi, yurttaşların hakları, emekçi halkların kardeşliği gibi kavramlar çok önemli. Emperyalizimle de mücadele ediyor.

Mayın döşeyen, tuzak kuran teröristler öldürülünce "devletiniz katil" diye tivit atıyor. (Dikkatinizi çekerim, devlet değil, "devletiniz.)

Pekakanın, Deaşkapecenin cinayetlerinden bu derece rahatsızlık duyduğunu gösteren bir tivitine ise henüz rastlamadık.

Devlete "katil" diyor ama parlamentosuna girip her ay maaşını almakta ahlaki bir sorun görmüyor. Hızlı bir sosyalist ve antiemperyalist ama aynı anda sıkı bir ABD taraftarı olmayı da başarabiliyor.

Ama atladığı birşey var ki; adı Ahmet!

Yani, tribünlerinde yer aldığı, attıkları golü yağları eriyerek alkışladığı Evanjelistlerin gözünde nihayet bir Müslüman ve Türk.

Yani maç onun istediği sonuçla biterse, başına hiç istemediği şeylerin gelebileceğinin farkında değil. Yani aslında bir zavallı.

ABD'nin politikalarını belirleyen Evanjelistler, nihayetinde ne amaçladıklarını saklamıyorlar. Baş düşmanları Müslümanlar ve "Tanrı'yı kıyamete zorlamak" için çabalamak gerektiğini söylüyorlar.

Bu bir sır ya da komplo teorisi de değil. ABD medyası son Brunson vakasında adımların Evanjelistlerin tazyikiyle atıldığını yazdı. 

Hülasa, yalnızca gözü dönmüş tehlikeli düşmanla değil, Türkiye gol yedi diye sevinen mankurtlarla da uğraşmak zorunda bu ülke.

03 Ağustos 2018 Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Yazarın Diğer Yazıları
Ağzınızı şapırdatmayın!
Nasıl yapmışlar bu araştırmayı?
Ama adın Ahmet!
Tecavüzü sevimli hale getirmek
Hödük sizsiniz
Kartaca yıkılınca mı gelecek adalet?
Bir ok attım aşure oldu
Onlar gazetecilik yapmıyor ki
 

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir