Diana'nın ölümüyle ilgili yeni iddialar

İngiliz basınında Prenses Diana’nın ölümüyle ilgili haberler yoğunlaştı. Son olarak The Mail on Sunday gazetesi Prenses Diana’nın ölümünde elit SAS komandolarının bulunduğunu iddia eden Asker N kod adlı SAS komandosunun laptopunda bulunan Londra’da köprüde geçen otomobillerdekilere atış talimi yapan atıcıların özel fotoğrafını yayınladı.

Bu fotoğraf, Paris’te otomobille giderken ölen Prenses Diana’nın otomobiline SAS komandolarının ateş açtıkları şüphesini akla getiriyor. The Mail on Sunday 'Dedektifler neden Asker N’nin laptopunda keşfettikleri SAS’ın keskin nişancılarının İngiltere’deki bir köprüden geçen otomobillere nişan alışlarının fotoğrafını inceliyorlar?' sorusunu sordu.

Fotoğrafta Nişancılar Paris’teki kazanın olduğu yolu anımsatan bir yolda talim yapıyorlar. Bu fotoğrafın, eşine "Prenses Diana’nın ölümünü SAS komandoları ayarladı" diyen bir SAS mensubunun laptopunda çıkması kafaları iyice karıştırdı. Daily Star cumartesi günkü 'Diana’nın işini SAS bitirdi' manşetli haberinde öldürücü SAS timinin Prenses Diana’nın kazadan kurtulmaması için her şeyi yapmış olabileceğine dikkat çekti. Gazete paparazzi kıyafetine bürünmüş motosiklet kasklı SAS tetikçilerinin Diana’nın yaşamaması için olay yerinde oldukları iddiasına yer verdi.