Tescilli güzeller İzmir'de...

Kuyumculuk sektörünün yeni yıldaki ilk önemli ve kapsamlı organizasyonu JEWEX 2015 6. Alyans, Altın, Mücevher, Gümüş Takı ve Saat Fuarı İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda başladı. Organizasyonun önemli bölümlerinden biri olan defile büyük ilgi çekti. Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer Kuyumculuk sektörünün vizyonunda yeni bir pencereyi daha düzenlenen defile ileaçtıklarını söyledi.

İnsanlık tarihinin önemli çarşılarından Kemeraltı’nın gizemi JEWEX 2015 6. Alyans, Altın, Mücevher, Gümüş Takı ve Saat Fuarı takılarında hayat buldu. İzmir Olgunlaşma Enstitüsü ile birlikte ortak bir çalışma yürüten Gençiz Fuarcılık Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın gizemini takılara yansıtmayı başardı. İzmir Olgunlaşma Enstitüsü öğrencileri tarihi çarşının izlerini taşıyan 100 parçalık özel bir koleksiyonu oluşturdu. Görenleri büyüleyen takılar özel bir defile ile ilk kez görücüye çıktı. JEWEX 2015 6. Alyans, Altın, Mücevher, Gümüş Takı ve Saat Fuarı kapsamında İzmir Uluslararası Fuar Alanı 2 Nolu Holde özel bir bölüm oluşturuldu. Podyumundan oturma gurubuna özel tasarlanan defile alanı davetlileri sıcak atmosferiyle sardı. Defilenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençiz Fuarcılık Genel Müdür Osman Gençer, “Kuyumculuk sektörümüzün vizyonunda yeni bir pencere açmak için her yıl özgün tasarımları özel bir defile ile sergiliyoruz. Gelenekselleşen defilemizde bu yıl önemli bir konuya daha vurgu yaptık. Eşsiz bir tarihsel sürecin yaşandığı uygarlıkların yarıştığı ketimiz takılara esin kaynağı oldu. Tarihi Kemeraltı Çarşımızın gelenekselden evrensele izlerini taşıyan özel bir takı koleksiyonunu İzmir Olgunlaşma Enstitüsü öğrencileri oluşturdu. Bir ilk olma özelliğini taşıyan koleksiyon Kemeraltı’nda yer alan camiler, havralar, çeşmeler de bulunan desen ayrıntıları takının ihtişamıyla birleşerek 100 parçalık koleksiyona dönüştü. Koleksiyonu ilk kez podyuma bu gün taşıyoruz. Sektörümüze hayırlı olsun”dedi.

TESCİLLİ GÜZELLER PODYUMA ÇIKTI

Best Model of Turkey yarışmasında Türkiye’nin en iyi modeli, Best Model of the World yarışmasında Dünyanın en iyi ikinci modeli seçilen Irmak Atuk defilede podyuma çıktı. MissTurkey yarışmasındaki başarısı ile dikkatleri üzerine çeken ve dizilerde önemli roller üstlenen Gizem Koçak podyumda nefesleri kesti. 10 önemli manken podyumda taşıdıkları takılarla gözleri kamaştırdı. Rönesans Ajans adına Akif Örük’ün koreografisini üstlendiği defileyi sektör paydaşları ilgiyle takip etti.

Organizasyon kapsamında Cumartesi günü akşam saatlerinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen oda ve derneklerin başkanları “Türkiye Kuyumculuk Zirvesi”ni gerçekleştirecek.

JEWEX 2015 Alyans, Altın, Mücevher, Gümüş Takı ve Saat Fuarı 26 Ocak 2015 tarihlerine kadar sürecek. İzmir Uluslararası Fuar Alanı'ndaki organizasyon 10.00 ile 19.00 saatleri arazında ziyaret edilebilecek. Son gün organizasyon saat 18.00’de tamamlanacak.