Beyaz Nehir, Tarım Fuarı'nda

Agroexpo Eurasia 10. Uluslararası Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı ile Animalexpo 6. Uluslararası Hayvancılık Teknolojileri ve Süt Endüstrisi Fuarı'nda İzmir'in alanındaki öncü şirketlerinden Beyaz Nehir de yerini alacak.

Tarım ve hayvancılık sektörünü İzmir'de buluşturacak Agroexpo Eurasia 10. Uluslararası Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı ile Animalexpo 6. Uluslararası Hayvancılık Teknolojileri ve Süt Endüstrisi Fuarı 12 Şubat'ta İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda başlıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdürü Ahmet Güldal, İzmir'in Türkiye tarımındaki başat önemine dikkat çekerek şu bilgileri verdi:

"Tarım ve hayvancılıkla ilgili düzenlenen etkinliklerin en önemlilerinden biri bu fuar. İki sektörün ilgilileri İzmir'de bir araya gelecek. Fuarlar yeni ve verimli üretim yollarının aktarılması ile teknolojik gelişmelerin takibi açısından fırsat niteliği taşımaktadır."

 
Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan da Agroexpo Eurasia ve Animalexpo'da 58 ülkeden 708 katılımcının yer alacağını, 200 bine yakın ziyaretçinin fuarı gezeceğini öngördüklerini aktardı.
Fuarda "ses getirecek" etkinlikler gerçekleştireceklerini anlatan Tan, "Altın Çan Güzellik Yarışması'nda inek ve koyunları süt verimliliği, fiziki özellikleri ile değerlendireceklerini, ayrıca süt sağım robotlarının Türkiye'de ilk kez İzmir'de sergileneceğini" belirtti.
Tarım makinelerindeki yeni gelişmelere de yer verilecek fuar 15 Şubatta bitecek.

 

Tarım makineleri ve gıda üretimi teknolojileri alanında iddialı kuruluşlardan Beyaz Nehir de bu önemli fuarda yerine alacak. 

Beyaz Nehir yetkilileri, şirketlerine ilişkin şu bilgileri verdi:

"Beyaz Nehir "küçük ve orta ölçekli" süt işletmelerinde süt kalitesini artırmak, üreticimizin kazancını ve sürdürülebilir işletme yapısını korumaya yönelik projeler üretmek ve uygulamak amacıyla kurulmuştur.

Üreticinin sahadaki sorunlarını analiz edip, çözüm sunabilen yapısı, profesyonel yönetim kadrosu ve tecrübeli ekibiyle kısa sürede üreticinin çözüm ortağı konumuna erişmeyi başaran şirket İzmir Ödemiş'teki tarım marketi, kapalı depolama alanları, teknik servisi ile İzmir merkezindeki ofisinde bulunan proje ve satış departmanlarıyla hizmet vermektedir. Beyaz Nehir, Türkiye'nin en büyük süt soğutma tankı stoklarına sahiptir ve ülkenin her yerine hizmet götürebilen yapısı ile geniş servis ağını ve sınırsız yedek parça hizmetini garanti etmektedir."