Erdoğan'a Mondragon sürprizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kolombiya ziyareti çerçevesinde Devlet Başkanı Calderon ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki görüşmesi sonrasında bir sürprizle karşılaştı. Galatasaray'ın unutulmaz kalecilerinden Ali Ferit Mondragon da saraya gelerek Erdoğan'yla görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevkidaşı Santos'un kendisine ve heyetine çok anlamlı bir sürpriz yaparak, Mondragon'u saraya davet ettiğini söyledi. Mondragon'un Türkiye'nin en saygın kulüplerinden biri olan Galatasaray'da 6 yıl başarılı şekilde file bekçiliği yaptığını ifade eden Erdoğan, Mondragon'un futbol kariyerindeki başarılarını takdir ettiğini, son olarak Dünya Kupası'ndaki kurtarışlarını izlediğini söyledi.

Mondragon'un Mart ayında Türkiye'yi ziyaret edeceğini öğrendiğini belirten Erdoğan, kendisini ailesiyle birlikte misafir etmekten memnuniyet duyacağını belirtti. Mondragon da Türkiye'de unutamadığı, kariyerinin en önemli 6 yılı geçirdiğini belirterek, bugün de futbolu seven iki liderle beraber olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. ensonhaber