Saç ektirmek için Türkiye'ye geliyorlar

Türkiye'de gün geçtikçe artan sağlık turizminin yeni gözdesi saç ekim birimleri oldu. Dünyanın farklı noktalarından Türkiye'ye saç ektirmeye gelen hastalar, hem tedavi oluyor hem de tatil yapıyorlar. Sağlık turizminde atağa geçen saç ekimi sayesinde, Türkiye'yer dünyanın dört bir yanından turist geliyor.

Özellikle Almanya, Hollanda ve Ortadoğu'dan yoğun talep gören saç ekim birimleri sayesinde turistler hem tedavi oluyor hem de tatil yapıyor. Özel Gazi Hastanesi Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, saç dökülme probleminin çoğunlukla genetik olduğunu dile getirerek, günümüzde bu konuda bilinçlenme başladığını anlattı. Çoğunlukla erkeklerin karşılaştığı saç dökülmesinin bir sorun olmaktan çıktığını ve saç ekimi ile çözüme ulaştığını söyleyen Gülgör, işlem sonrasında kişiye özgüven geldiğini belirtti.

HEM TATİL HEM TEDAVİ

Ülkemize en çok saç ekimi talebinin Hollanda, Almanya ve Dubai'den olduğunun altını çizen Gülgör, “Ege bölgesine tatile gelen turistlerden ciddi talep var. Yurt dışından gelen hastalarımıza her konuda destek oluyoruz. Konaklamaları ve transferlerine yardımcı olmanın yanı sıra, İzmir’in çeşitlik turistik bölgelerini de gezdiriyoruz. Burada hem tedavi oluyor, hem tatil yapıyorlar. Bazı hastalarımız Efes Meryem Ana'da hacı oluyorlar. Bu konuda tek problemimiz İzmir'e bazı ülkelerden direk uçuşların olmaması” şeklinde konuştu.

“BAYİLİKLER VERECEĞİZ”

Özel Gazi Hastanesi Saç Ekim Birimi olarak saç ekimi eğitimleri vereceklerini duyuran Gülgör, “Saç ekimi konusunda eğitim almak isteyen doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanları birimimize başvurabilir. Gerek yurt dışında gerek yurt içinde bizimle çalışmak isteyen kurum ve kişilere de bayilikler vereceğiz” diye konuştu. --