Altay'a konsey dopingi

İzmir Kent Konseyi Başkanı ve yürütme kurulu üyeleri, Spor Toto 3. Lig’de şampiyonluk iddiası taşıyan Altay futbol takımını antrenmanda ziyaret etti.

Futbolculara baklava dopingi yapan konsey yönetimi, ‘İzmir kamuoyu arkanızda’ mesajı verdi.

İzmir Kent Konseyi, İzmir’in köklü spor kulübü Altay’ın Spor Toto 3. Lig’de şampiyonluk iddiası taşıyan futbol takımını Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde ziyaret etti. Ziyarette İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Gruşçu, yürütme kurulu üyeleri Yaşar Çavdan ve Cumhur Ter; Altay Sportif Direktörü Özgen Töraydın ile görüştü.

Görüşmenin ardından pazar günü deplasmanda Kızılcabölükspor ile karşılaşacak olan futbol takımını ziyaret eden konsey yönetimi ligde şampiyonluk iddiasını sürdüren ekibe baklava ikram ederken ‘İzmir kamuoyu arkanızda’ mesajı verdi.

‘İzmir sizden şampiyonluk bekliyor’

Antrenman sonrası futbolcular ve teknik heyet ile bir araya gelen İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Gruşçu, İzmir’in tüm bileşenlerinin selamlarını getirdiklerini belirterek “Altay çok büyük bir camia, İzmir’imizin gururu ve gözbebeğidir. Böylesi bir kulübün yeri burası değil. Bu yüzden İzmir kamuoyu sizden şampiyonluk bekliyor. Şunu bilin ki, tüm İzmir kamuoyu arkanızdadır. Bundan sonraki süreçte kulübümüzün daha iyi şartlarda mücadele etmesi için bizler de elimizden geleni yapacağız. Allah yardımcınız olsun.” ifadelerini kullandı.

Altay’ın önceki dönem yöneticilerinden Altay Mol’un da destek verdiği ziyarette futbolculara baklava ikram edildi ve başarı dileklerinde bulunuldu.

‘Alsancak Stadı’nda bir sorun yok’

Sportif Direktör Özgen Töraydın ile bir araya gelerek kulübün son durumu hakkında görüşen Gruşçu, gerçekleştirilmesi planlanan projeler için girişimde bulunacaklarını ifade ederken bir süredir tartışılan Alsancak Stadı ile ilgili ise önemli bilgiler verdi.

Alsancak Stadı’nın imar planı değişikliğine bir aylık askı süresinin son gününde yapılan itirazı değerlendiren Gruşçu, itirazın Şehir Plancıları Odası tarafından yapılmadığını ifade ederek pürüzlerin giderilmek üzere olduğunu belirtti.

Gruşçu “Stadın yapılması için İzmir Büyükşehir Belediyemiz 4 bin 239 metrekare hissesini bedelsiz tahsis ederek üzerine düşeni yerine getirmiş. Merkezi idare ihaleye çıkacağını bildirmiş. Tüm dinamikler bu işe inanıyor. Camiada sabırla desteklesin, bir sorun kalmadı” dedi.

İtirazın şahıs tarafından yapıldığını belirten Gruşçu, “Süreci başından bu yana takip ediyorum. Elbette yasal süresi içinde bir takım itirazlar olabilir. Altay camiası müsterih olsun. Konak Belediyemiz itirazla ilgili gerekli değerlendirmeyi yapacak. Son görüşmelerim neticesinde bir pürüz kalmadığı duyumunu aldığımı da belirtmek isterim.” şeklinde konuşarak camianın yüreğine su serpti. Görüşmenin sonunda Altay Sportif Direktörü Özden Töraydın, desteklerinden ötürü İzmir Kent Konseyi’ne teşekkür ederek işbirliklerinin süreceğini ifade etti.