Yumruk iddiası tamamen yalandır!

U19 Gençlik Gelişim Ligi’ndeki Altınordu-Altay maçının ardından Altınordu FK Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın, Altay altyapısında oynayan Ömer Yılmaz’a yumruk attığı yönündeki iddiaya Özkan'dan sert tepki geldi.

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu'nun bu iddiasının, iftiradan ibaret olduğunu kaydeden Özkan,"Altay Kulübü Başkanı Sayın Özgür Ekmekçioğlu’nun, şahsımla ilgili yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmamakta ve İzmirli iki kardeş kulübün 100 yıla varan dostluklarını zedelemektedir" dedi.

Ekmekçioğlu’nun, bulunmadığı bir ortamda ve kulaktan dolma edindiği bilgilerle yola çıktığını belirten Özkan şunları kaydetti:

"Bunu bir kez daha kendisinin acemiliğine veriyorum. 'Fırsat bu fırsattır' diyerek 10 yılı aşkın bir süredir verilen emekleri görmezlikten gelerek saldırmak ve konuyu temelinden alıp başka noktalara taşımaya çalışmak, sadece benim değil, bu sistemin birer parçası olan kişilere de çok büyük bir saygısızlıktır. Ekmekçioğlu’nun oturduğu koltuk, bir zamanlar Esin Özgener, Mazhar Zorlu ve Rıdvan Burteçin gibi isimlerin oturduğu, Türk futbolunun en saygın makamlarından biridir ve genç başkan her şeyden önce bu koltuğun ağırlığını taşımalıdır.

Bizler emanetçiyiz. Bugün varız, yarın tarih sahnesinden silinip gideceğiz. Altay ve Altınordu kulüpleri ise ilelebet yaşayacaktır. Kimsenin, şahsi hırsları uğruna 100 yıllık iki kulübün ebedi ve ezeli dostluğuna gölge düşürmeye hakkı yoktur. Çocukların birbirlerini dostluk çerçevesi dışına itmesi için çalışmanın hesabını, tarih önünde kimse veremez. Genç başkana bundan sonraki yöneticilik yaşamında “duyduğunu” değil “gördüğünü” yazmasını tavsiye eder, spor kamuoyunu bu şekilde meşgul ettiğim için özür dilerim."