TSYD Ege'de yılın spor ödülleri açıklandı

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen TSYD Ege’de Yılın Spor Ödülleri organizasyonunda ödül kazananlar belirlendi. TSYD İzmir Yönetim Kurulunca yapılan değerlendirme sonucunda yılın takımları play off finallerini kazanarak İzmir’e büyük coşku ve gurur yaşatan Göztepe ve Altay oldu.

Yılın sporcusu Göztepeli Adis Jahovic, yılın teknik direktörleri ise Altay ile şampiyonluk kupasını kaldıran Cüneyt Biçer ve voleybolda Efeler Ligi’ne yükselme başarısını gösteren Kula Belediyespor’un antrenörü Mustafa Çayır olarak belirlendi.

Literatüre “The Çolak” ismini yazdıran İzmirli cimnastikçi İbrahim Çolak, 12 kez peş peşe Türkiye satranç şampiyonu olan Betül Cemre Yıldız, yüzmede dünya rekoru kıran özel sporcu İrem Öztekin, TSYD İzmir özel ödüllerine layık bulundu.

Maç saatinde yapılan değişikliği unuttuğu için salona zamanında gelemeyen rakibi karşısında hükmen galip gelme hakkı varken, bunu tercih etmeyip rakibini bekleyen Gelişim Koleji Lise Basketbol Takımına fair play ödülü verilmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca Karşıyaka Voleybol Şube Başkanı Serkan Ergüven'e İzmir sporuna katkı ödülü verilmesi karara bağlandı. Ödül töreni gelecek ay yapılacak.