Orhunbilge Altınordu CEO'SU

 ÜLKEMİZİN Cumhuriyet ile yaşıt kulübü Altınordu FK’nın tarihteki ilk CEO’su (İcra Kurulu Başkanı) Barış Orhunbilge oldu. Orhunbilge, 2012 yılında Seyit Mehmet Özkan başkanlığında şirketleşerek Altınordu Futbol Yatırımları Anonim Şirketi adını alan Altınordu FK’daki yeni görevine resmen başladı. Orhunbilge, daha önce Altınordu FK’da yönetim kurulu üyesi ve yönetim kurulu başkan vekili görevlerinde bulunmuştu.

Altınordu FK Başkanı Seyit Mehmet Özkan, kırmızı-lacivertli kulüpte yeni bir dönemin başladığını vurgulayarak, “Altınordu organizasyonu her açıdan çok büyüdü. Böyle dev bir yapıyı kurumsal yönetim ilkeleri çerçevesinde yönetmek ve görev paylaşımlarını en doğru şekilde yapmamız gerekiyor. Sadece ülkemizde değil, Avrupa’da da saygın bir kulüp olarak tanınma hedefine doğru el ele yürüyoruz. Yüzde yüz Altınordulu, çağdaş ve yıllar içinde Altınordu’da spor yöneticiliği konusunda deneyim kazanan Barış Orhunbilge, markamızı arzu ettiğimiz hedeflere doğru taşıyacaktır” dedi.

Orhunbilge ise Altınordu’nun tam kalbinde doğup yaşadığını belirterek, “Aileden Altınordulu olma şerefi, yıllarca benim omuzlarımda taşıdığım bir apoletti. Şimdi ise Babam Hikmet Orhunbilge’nin gurur duyacağı bir göreve başlıyorum” diye konuştu. Orhunbilge, Altınordu organizasyonunu artık bir Türkiye projesi olduğunun altını çizerek, “Altınordu markasını her gün daha yukarıya taşımak için benim birincil görevimdir” yorumu yaptı.

ORHUNBİLGE KİMDİR?

Barış Orhunbilge, 23 Ekim 1977 tarihinde İzmir’de doğdu. İşletme eğitimi alan Orhunbilge, dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Axa’da 17 yıl süreyle müşteri temsilcisi, satış müdür yardımcısı, satış müdürü ve Ege Bölge Koordinatörü görevlerinde bulundu. Altınordu’nun efsane oyuncularından Hikmet Orhunbilge’nin oğlu olan Barış Orhunbilge, şirketleşme ile başlayan süreçte önce Altınordu Fikir Atölyesi Başkanı, ardından yönetim kurulu üyesi ve yönetim kurulu başkan vekili olarak çalıştı. İyi derecede İngilizce bilen Orhunbilge bir kız çocuğu babası.