26 Şubat 2020, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Şiddet Mağduru Kadının Feryadı 
DENİZLİ'de, aynı zamanda amcasının oğlu olan 21 yıllık eşinden şiddet görünce boşanan ve ailesinin de kendisini 4 çocuğuyla kabul etmemesi üzerine ortada kalan 39 yaşındaki MS hastası Zahide Diler'in durumu, yürekleri dağlıyor.

İkinci evliliğini yapmaya hazırlandığı kişinin de kendisi ve kızına şiddet uygulayıp, eşyalarına el koyarak evden atması üzerine zor durumda kaldığını belirten Diler, kendisine yardım edilmesini istedi. Çocuklarına bakabilmek için evlere temizliğe giden Diler, tek isteğinin eşyalarını geri alabilmek olduğunu söyledi.

İlkokul mezunu olan Zahide Diler, 17 yaşındayken amcasının oğlu N.D. ile evlendirildi. 21 yıllık evliliğinden yaşları 6 ile 16 arasında değişen 4 kız çocuğu oldu. Ekonomik sıkıntılar yaşanan evinde, yıllarca eşinden şiddet gördüğünü ileri süren MS hastası Zahide Diler, geçen yıl boşandı. Boşanmanın ardından baba ocağına dönmek istedi. İddiaya göre, "Çocuklarını yurda ver, öyle gel" yanıtıyla karşılaştı.

Biri lise, ikisi ortaokul, biri de ilkokula giden evlatlarını yurda bırakmaya gönlünün razı olmadığını belirten Diler, kendi ayakları üzerinde durmaya karar verip, çeşitli işlerde çalıştı.

YİNE ŞİDDET GÖRDÜ

Son olarak hasta bakıcı olarak çalıştığı Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi'nde tanıştığı kendisi gibi eşinden boşanmış olan H.A. ile ikinci evliliği için hazırlıklara başladı. Tüm eşyalarını 4 ay önce evine taşıdığı H.A.'dan da şiddet gördüğünü belirten Diler, bir süre çaresiz katlandı. H.A.'nın kendisini korumak isteyen büyük kızına da şiddet uygulaması üzerine Diler, polise şikayetçi oldu. Konu savcılığa intikal etti. Savcılık, Diler ve kızı hakkında koruma kararı aldı. H.A., bunun üzerine genç kadın ve kızlarını evden kovdu. Kızlarıyla sokakta kalan Diler, Sığınma Evi'ni yerleştirilmek istendi. Ancak Diler, kızlarının elinden alınacağı korkusuyla bunu kabul etmeyip, ev kiraladı. Ancak, H.A.'nin eşyalarını geri vermemesi üzerine Diler, içinde iki halı ve bir yatakla olan evde kızlarıyla yaşamaya başladı.

Bu arada rehabilitasyon merkezindeki işinden de olan kadın, kirasını ödeyip, çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayabilmek için evlere temizliğe gitmeye başladı.

TEK İSTEĞİ EŞYALARINI GERİ ALABİLMEK

Tek isteğinin eşyalarını geri alabilmek olduğunu belirten Diler, "Polis eşliğinde eşyalarımı almaya gittim ancak alamadım. Hepsini faturalandırmam gerekiyormuş. Oysa onların çoğu benim çeyizimden. Uzun yıllar önce alınan bu eşyaları nasıl faturalandırırım? Yorgan, yatak, çanak çömleğin ise faturalandırması zaten düşünülemez. Benim ve kızlarımın giyecekleri de orada. Yetkililerden eşyalarımı geri alabilmem konusunda destek istiyorum. MS hastası olduğum halde, 4 çocuğum için havlu dikişi dışında bulduğum işi yaparım. Çocuklarımdan ayrılmamak ve onların sevgisinden mahrum kalmamak için gerekirse gece bile çalışırım. Tek amacım kızlarım için güçlü olmak ve ayakta kalabilmek" diye konuştu.
Kaynak: dha.com.tr
08 Ağustos 2014
Etiket; Denizli, MS, haberegeli, haberegeli.com, Zahide Diler Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Altınordu'dan altın vuruş
Göztepe değil kahırtepe
Denizli'nin A takımı İzmir'de
Karşıyaka'da ayrılık çanları
Denizli'yi sağanak vurdu
İki sevindik bir üzüldük
Çanlar Denizlispor için çalıyor
Dörtte sıfır istifa getirdi
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Çırpınırdın Karadeniz
 
Senfonik Sakarya Türküsü
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir