İZMİR MOBBİNG İLE MÜCADELEDE KARARLILIĞINI GÖSTERDİ

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, İzmir Diş Hekimleri Odası, Adli Bilimciler Derneği ve Mobbing İle Mücadele Derneği mobbing mücadelesindeki kararlılıklarını birlikte düzenledikleri sempozyumla gösterdiler.

Sempozyumun açılış konuşmalarını Mobbing ile Mücadele Derneği Başkanı İlhan İşman, İzmir Diş Hekimleri Odası Başkanı Diş Hekimi Yaman Yamangil ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Karadede yaptı.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde düzenlenen sempozyum dolayısıyla konuşan Mobbing ile Mücadele Derneği Genel Başkanı İlhan İşman, sempozyumun düzenlenmesinde büyük katkıları olan Prof.Dr. Hamit Hancı, Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Prof.Dr. İrfan Karadede, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Gülten Kavak, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Ersin ve İzmir Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Yaman Yamangil olmak üzere, katkı sağlayan, destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Sempozyumda söz alan konuşmacılar, bir an önce Müstakil bir Mobbing ile Mücadele Kanunu çıkarılması gerektiğine vurgu yaparlarken, Türkiye’de mobbing olgusu, mobbinge yönelik kurumsal tartışmalar, sektörler itibariyle etkileri ve mobbing ile mücadele yöntemleri hakkında görüşlerini katılımcılarla paylaştılar.

İki oturum şeklinde ve 8 bildiri sunumuyla gerçekleştirilen sempozyum sonunda Mobbing ile Mücadele Derneği tarafından hazırlanan Mobbing ile mücadele Kararlılık Beyanı ve Katılım Belgeleri takdim edildi.

Eğitimci-yazar Mahmut Özkoca’nın, yaşamış insanların gerçek öykülerini anlattığı Mobbingin Cazibesi adlı kitaptan birer adet ise altı öğrenciye İlhan İşman tarafından hediye edildi.