MENEMEN'DE ÇOCUKLARA 23 NİSAN MÜJDESİ

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara halı saha ve çok amaçlı kütüphane müjdesi verdi.

Gençlik Merkezi, 20 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası ve 25 adet basket potası yapımı için Spor Toto Teşkilatı ile protokol imzaladıklarını açıklayan Pehlivan, “İhalesini gerçekleştirdiğimiz halı sahalarımızın temellerini atmaya başlıyoruz. 150 iş günü sonunda 20 halı sahamızı çocuklarımızın hizmetine sunacağız. Menemen’imize hayırlı olsun” dedi.

Çocukları ve gençleri çok önemsediklerini ifade eden Başkan Vekili Pehlivan, “Onlar, geleceğimiz, umudumuz ve yarınlarımızın güvencesidir. Çocuk ve gençlerimize yaptığımız yatırımları, geleceğe yaptığımız yatırımlar olarak görüyoruz. Onların sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alanlara yönlendirilmesi konusunda azami gayret gösteriyoruz. Burada en önemli amacımız, gençlerin kötü alışkanlıkları bırakarak spor yapmalarını sağlamak. Yavrularımızın daha güzel ortamlarda spor yapmalarının, eğitim almalarının önünü yapacağımız yatırımlarla açacağız. Gençlik Merkezimizi de Asarlık bölgesinde faaliyete geçireceğiz” diye konuştu.

KÜTÜPHANE HAMLESİ

İlçede kütüphane sayısını artırmaya yönelik bir çalışma daha başlattıklarını müjdeleyen Pehlivan, “Menemenli hemşehrilerimizin içinde kitap okuyabileceği, vakit geçirebileceği ve araştırma yapabileceği kütüphaneler inşa etmek için Kütüphaneler Genel Müdürlüğü Daire Başkanımızla bir araya geldik ve yol haritamızı belirledik. İlk önce Esatpaşa Mahallemizdeki yaklaşık 2000 metrekarelik bir alanda 4 katlı bir kütüphane inşa ediyoruz. Tüm halkımızın yararlanabileceği, içinde kreş hizmeti olacağı cep sinemalarının ve kültür salonlarının bulunduğu bir kütüphane kazandıracağız. Menemen Garajı karşısında şu an atıl durumda bulunan öğretmen evini de çocuk kütüphanesine dönüştürmek için talebimizi Daire Başkanımıza ilettik. İlerleyen günlerde Ulukent bölgemize de yine bir kütüphanemiz olacak. Kitap okumak, geçmişi tanımak gelecekle tanışmaktır. İmkânlarımız dâhilinde tüm gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Her zaman dediğimiz gibi, mesele birlikte yapmak, birlikte büyümek. Bu vesileyle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını canı gönülden kutluyorum” şeklinde konuştu.