RÜYA PARK KİTAP, RESİM VE HEYKEL GÜNLERİ

Bilim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (BESAM) tarafından gerçekleştiren Rüya Park Kitap, Resim ve Heykel Günleri, Rüya Park AVM'de başladı.

BESAM Muğla il temsilcisi Turgay Delibalta'nın düzenlediği Kitap, Resim ve Heykel Günleri, 26 Aralık günü saat 14:00'te başladı. Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği Muğla il temsilcisi Hande Uyar'ın da düzenlemeye destek vermesiyle gerçekleşen etkinlik yazar ve şairlerin katılımıyla başladı.

İlk günkü imza ve sohbette, Prof. Dr. Namık Açıkgöz, yazar Erdal Çil, şair Dr. Fahri Kaplan, şair Gürbüz Demir, şair Ertuğrul Akmaz, Yazar-Yönetmen Erdal Kara etkinliğe kitaplarıyla katılırlarken Turgay Delibalta resim ve heykelleriyle yer aldı.

31 Aralık Cumartesi gününe kadar devam edecek etkinlikte, Prof. Dr. Namık Açıkgöz, Prof. Dr. Alaattin Karaca, gazeteci-yazar Hüseyin Atılgan, gazeteci-yazar Özcan Özgür, eğitimci-yazar İsmail Zorba, ressam Özlem Özbilgi, yazar Ömer Kırlı, yazar Erdal Çil, şair Dr. Fahri Kaplan, şair Gürbüz Demir, şair Ertuğrul Akmaz, Yazar-Yönetmen Erdal Kara yer alacaklar ve kitaplarını imzalayıp eserlerini sergileyecekler.

Yedi gün sürecek etkinliğin ilk gününde okuyucular, yazar ve şairlere kitaplarını imzalatıp sohbet imkanı bulurlarken, imza günü doğum gününe rastlayan şair Ertuğrul Akmaz'a arkadaşları doğum günü pastası getirerek sürpriz yaptılar.

Kitap, resim ve heykel günleri etkinliğine çok sayıda okur katılırken sanatseverler bu tür etkinliklerin Menteşe'de artmasını, ilgililerin de bu tür faaliyetlere kayıtsız kalmamalarını beklediklerini söylediler.