İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU

14 Mayıs’ da yapılacak olan Milletvekilliği seçimleri için partilerin aday adayları listeleri büyük oranda belirlendi. Parti Genel Merkezlerine ulaşan listelerde sürpriz isimler de var. Bunlardan birisi de gerek bürokrasi, gerek sivil toplum nezlinde ve gerekse kültür ve sanat çevrelerinde çalışkanlığı ve beyefendiliğiyle tanınan İlhan İşman.

Doğduğu il olan Kayseri’den İyi Parti listesine giren ve aday adaylığı müracaatını yapan İlhan İşman görev yaptığı tüm kurum ve kuruluşlarda gösterdiği başarı ve aldığı uluslararası ödülleriyle tanınıyor.

İlk, orta ve lise tahsilini memleketi Kayseri’de, üniversite eğitimini de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamlayan İlhan İşman çalışma hayatına TRT’de prodüktör olarak başladı. Ulaştırma Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğünden sonra; DHMİ genel müdür müşavirliği, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, daire başkanlığı ve sosyal güvenlik uzmanlığı görevlerinde bulunan İşman, görev yaptığı sivil toplum kuruluşları ve aldığı uluslararası ödüllerle de tanınıyor.

İşman, Türkiye'nin yanı sıra yurt dışındaki vatandaşlardan sosyal güvenlikle ilgili gelen soru, görüş, öneri, ihbar ve şikâyetlerin tek noktadan çözüme kavuşturulmasına aracılık eden ALO 170’in kurulmasına öncülük etmişti.

TÜRKİYE'Yİ DÜNYA BİRİNCİLİĞİNE TAŞIDI

Daha önce İngiltere''nin Başkenti Londra''da yapılan yarışmada Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölge birincisi olan ALO 170 bu defa 2012 yılında Las Vegas''da düzenlenen En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı kategorisinde, AMERICAS bölge birincisi ABD''li şirketi kendi evinde geçerek dünya birincisi olmuştu.

Toplumsal sorunlar ve dezavantajlı gruplar için önemli projeler yürüten İlhan İşman’ın görev aldığı sivil toplum kuruluşlarının bazıları ise; Mobbing ile Mücadele Derneği Genel Başkanlığı, Türkiye Sakatları Koruma Vakfı Başkan Yardımcılığı, Ankara Halkla İlişkiler Derneği Başkan Yardımcılığı, Türkiye Yazarlar Birliği ve Kayseri Yardımlaşma Derneği Üyelikleri ile İzmir Düşünce Platformu Genel Koordinatörlüğü.

Aday adaylığının gerekçeleri hakkında bilgi veren İşman: “Yıllardır kamu ve sivil toplum kuruluşlarında edindiğim bilgi, birikim ve deneyimlerimi şimdi de siyaset yoluyla Kayseri ve ülkem için kullanmak istiyorum. Bunun için de yürekten desteklediğim İYİ Parti de yer aldım” diye konuştu.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın Kayseri için çalışacağını, sorunları çözmek için elinden gelen tüm gayreti göstereceğini belirten İlhan İşman sözlerini şöyle sürdürdü: “Liderimiz Sayın Meral Akşener’in önderliğinde Kayseri’nin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatını hak ettiği şekilde daha da mamur hale getirmek, hemşerilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için başvuruda bulundum. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarıyla kutlu bir yola çıktım. Aday adaylığımı açıklamamdan hemen sonra arkadaşlarımdan, dostlarımdan, hemşerilerimden, sanat camiasından çok sayıda tebrik ve destek mesajı aldım. Kendilerine teşekkür ediyorum. Gayret bizden, tercih büyüklerimizden, teveccüh hemşerilerimizden, takdir elbette Yüce Allah’tan!”