MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI

MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARINA DEVAM EDİYOR

Milli ve Manevi değerlerimize destek çıkmak amacıyla Türk Kültür ve Medeniyetinin gelişmesine katkı sunmuş yazarların tüm eserlerinin ve yazarı hakkında da yazılmış en seçkin eserlerin okunarak değerlendirmeler ve çıkarımlar yapılması şeklinde bütün yurtta devam eden Anadolu Mektebi Yazar Okumaları programları devam ediyor.

Programlar kapsamında Muğla Anadolu Mektebi, Edebiyat öğretmeni İsmail Zorba koordinasyonunda Mustafa Kutlu okumalarına devam etti. Türk Edebiyatının yaşayan en büyük hikâyecilerinden olan Mustafa Kutlu’yu daha iyi anlamak ve eserlerinin daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen etkinliğin 7 Haziran 2023 tarihli etabında Muğla Müftülüğü Konferans Salonunda yapılan paneli vatandaşlar ilgiyle izledi.

Oturum başkanlığını Serkan Kağan Ünalan’ ın yaptığı panele yaptıkları okumaları ile Menteşe Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri Gülsena Nur Birden, Elif Sude Şahin ile Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri İrem Cevizbaş ve Sıla Özdemir katıldı.

Panelde öğrencilerin yaptığı bütün okumaları dikkatle dinleyen ve sonrasında da değerlendirmelerini paylaşan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alaattin Karaca’nın tespitleri ve katkıları ise öğrenciler ve programı izleyenler tarafından ilgiyle izlendi.

Muğla Anadolu Mektebinin çalışmaları Muğla’da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Vatandaşlar bu programlarda hiç tanıma fırsatı bulamadıkları veya sadece birkaç eserleriyle bildikleri usta kalemleri hem daha kapsamlı öğrenmiş olduklarını hem de bu konuda çalışma yapan gençleri tanıdıkça onların yetişmelerine bir nebze de olsa katkı sağlamış olduklarından dolayı heyecanlı ve mutlu olduklarını dile getirmekteler.