KÖYÜMDE ŞENLİK VAR

DARIYERİ KÜLTÜR ŞENLİKLERİ YAPILDI

Bu yıl ilki düzenlenen Darıyeri Yayla Kültür Şenlikleri, yöre halkının geniş ilgisini çekti.

Dalaman Belediyesi ve Darıyeri Mahallesi Muhtarlığı’nın destekleriyle düzenlenen etkinliklere Muğla İl Tarım ve Dalaman İlçe Tarım Müdürlükleri, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Fethiye ve Köyceğiz İlçe Gençlik Merkezlerinin ekipleri de katıldı.

Yörede yetişen birbirinden güzel ürünlerin, el emeklerinin sergilendiği stantlar, katılımcılar tarafından beğeniyle ziyaret edilirken, etkinlik için dışarıdan gelen davetliler gördükleri yerel ürün ve el emeklerinin güzellikleri karşısında çok etkilendiklerini söylediler.

Programda yer alan gençlik merkezleri ekiplerinin sundukları birbirinden güzel folklor gösterileri ise davetlilere keyifli anlar yaşattı.

Kitapları binlerce kişiye ulaşan ve yazılarıyla da milyonlarca kişiye ulaşan birbirinden değerli 18 yazarın da kitaplarını ücretsiz olarak okuyucularına imzalamaları coşkuyla karşılanırken, birçok okuyucu da kitaplarını beğenerek okudukları yazarları hemen karşılarında görmelerinin heyecanını yaşayarak yazarlarıyla birlikte fotoğraflar çekip, söyleşiler yapma fırsatı buldular.

Yöre kültürü ile ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Namık AÇIKGÖZ’ ün konuşması ilgiyle izlenirken, eğitimci Devrim KARAKUŞ ise yörük kültürü üzerine konuştu. Yazar Alişan KAPAKLIKAYA ise mutlu aile üzerine yaptığı konuşmasıyla her zamanki gibi ilgiyle izlendi.

TRT Sanatçısı Tuğba GER’in seslendirdiği birbirinden güzel türküler ise davetlileri adeta kendinden geçirerek coşturdu.

Programa katılan Ak Parti Muğla Milletvekili Kadem METE, Ak Parti İl Başkanı Gültekin AKÇA, Muğla Tarım İl Müdürü Barış SAYLAK, Dalaman Kaymakamı Mesut YAKUTA, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet KARAKUŞ, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre SÜEL etkinliğe katılan yazar ve sanatçıları tek tek dolaşarak katılımlarından duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Mahallelerinde böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden son derece memnun olduklarını söyleyen Darıyeri sakinleri bu vesileyle günlerdir mahallelerinin ülke çapında sosyal platformlardan adlarının duyulmasından dolayı mutlu olduklarını, bu gün de yine mahalleye akın eden katılımcılardan dolayı hoşnut olduklarını ve etkinliğin önümüzdeki yıllarda da yapılması gayretinde olacaklarını ifade ettiler.

Etkinliğin düzenlenmesi için ailesiyle aylardır çaba sarf eden hemşerileri eğitimci ve yazar İdris KOÇ’ a da ayrıca teşekkür eden mahalle sakinleri, en büyük dileklerinin bu tür etkinliklerin daha da büyütülerek sürdürülmesi olduğunu belirttiler.