TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI

İSRAİL VAHŞETİNE MUĞLA'DAN SERT UYARI

Türkiye Yazarlar Birliği Muğla İl Temsilciliği İsrail’in saldırılarını sert bir dille kınadı.

Türkiye Yazarlar Birliği İl Temsilcisi Prof. Dr. Namık AÇIKGÖZ, hastane katliamı özellikle şunu iyice gözümüze sokmuştur ki bu bir devlet veya insani bir kuruluş değil, tamamen insanın varoluş temellerine saldıran, yok eden bir caniler topluluğudur. Bütün insanların, devletlerin buna karşı en sert biçimde karşı durması gerekirken sessiz kalınması veya gerçeği yansıtmayan mesajlar yayınlanması İsrail’i iyice şımartmakta, vahşetin boyutunu tırmandırmaktadır dedi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Muğla Şubesi’nde yapılan açıklamada Açıkgöz, İsrail’in Gazze’de yaptığı mezalimin insanlık için yüz karası olduğunu ve bunu kınama amacıyla bir basın bildirisi hazırladıklarını söyledi.

Türkiye Yazarlar Birliği’nce hazırlanan ve TYB Sözcüsü yazar Erdal ÇİL tarafından sunulan bildiride şöyle denildi.

Yüce Türk Milleti, Üzerinde yaşadığımız Ortadoğu coğrafyası insanlık tarihinin şekillendiği, bütün kutsal kitapların indiği ve peygamberlerinin de gönderildiği topraklardır. Bunun yanı sıra tarihi, kültürel zenginlikleri yanında yer altı ve yer üstü zenginlikleri açısından da bütün dünyanın gözünü üzerine çevirecek kadar da zengin ve önemli bir coğrafyadır.

İşte bu kadar önemli bir coğrafya üzerinde batılı emperyalistler tarafından geçen asırda buraya layık görülerek peydahlanan terörist İsrail devletinin arkasındaki bütün güçlere rağmen devlet olamadığı, çevresiyle ve insanlık değerleriyle uyum sağlayamadığı son yaptığı saldırılar, işlediği cinayetler, karıştığı vahşet olayları ve katliamlarla belgelenmiş bulunmaktadır.

Gözü dönmüş caniler son bir haftada Gazze’de işledikleri cinayetler yetmezmiş gibi 17 Ekim 2023 akşamı da Al-Ahli ve Al-Mamedani Hastanelerini hedef alarak yüzlerce sivil ve çocuğu vahşice katletmişlerdir.

Kurulduğu yıldan bu yana ismi hep benzer katliam ve vahşetlerle anılan İsrail’in bir devlet olamadığı gibi, devletlerarası hukuk kurallarına uymayı bırakın insanlıktan zerre kadar nasiplenmediği de bu son olayla gün yüzüne çıkmış bulunmaktadır.

Bu yüzden biz bölge sakinleri olarak bütün emperyalist güçlere en açık bir şekilde ifade etmek istiyoruz ki biz artık çevremizde, coğrafyamızda hatta yeryüzünde bebekleri, anneleri, sivilleri katleden; devlet görünümlü böyle bir terörist caniler topluluğu istemiyoruz. Bütün dünyadaki akl-ı selimin şu saatten sonra şunu bilmesi lazım ki artık bardak taştı ve bu cinayetleri, bu katliamları yapanlar kadar bunlara seyirci kalanlar da, cılız şekilde göstermelik kınama mesajları yayınlayanlar da en az bu caniler kadar suçlu ve sorumludurlar.

Koca bir dünyanın artık İsrail gibi bir günahı taşıma mecburiyeti yoktur.

İsrail katildir, canidir, teröristtir ve yok olup gitmelidir.

Bütün devletleri, başlarındaki vicdan sahibi yöneticileri bu vahşete karşı bir olmaya, Gazze’nin sesini duymaya ve İsrail’e karşı en sert şekilde tavır almaya davet ediyor, Türkiye Cumhuriyetinin 3 günlük yas ilan etmesini de son derece isabetli buluyor ve yüce Türk milletine saygılar sunuyoruz.