HİSSELİ HARİKALAR MUĞLA'DAN GEÇTİ

Muğla İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahneye konan Hisseli Harikalar Kumpanyası adlı müzikal, Muğla’da büyük ilgi ile karşılandı.

Günler öncesinden tükenen biletlerin sadece İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile bir internet sitesinden satılıyor olmasından dolayı zorlanan tiyatro severler yine de böylesi güzel bir oyunun şehirlerinde sahnelenmesinden duydukları memnuniyeti ifade ederek İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne teşekkürlerini ilettiler.Tiyatro severler ayrıca Muğla’nın Devlet Tiyatroları turne kapsamına alınması hususunda da gerek Muğla Valiliği, gerekse İl Müdürlüğünden önümüzdeki günlerde müjdeli haberler beklediklerini dile getirdiler.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde 16-17 Ocak 2024 tarihlerinde sahnelenen müzikali iki günde 1200’ü aşkın sanatsever izledi. Müzikalde seslendirilen şarkıların çoğuna eşlik eden seyirciler, her iki perdenin kapanması sırasında da sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladılar.

Tiyatro sanatçısı Haldun Dormen tarafından yazılan ve müzikleri Melih Kibar tarafından bestelenen müzikalin yönetmenliğini Boğaçhan Sözmen yaparken oyunun başrollerini ise Deniz Keyf, Suat Karausta, Yunus Beydoğan, Özlem Gündoğdu, Bilal Gürdere ve Damla Paksoy paylaştılar.

Anadolu’da turne yapan bir çadır tiyatrosunun assolistinin hayallerini gerçekleştirmek için İstanbul’a gitmesi sonucu kumpanyanın yeni bir assolist bulması ve bir köy ağasının yeni assoliste aşık olmasıyla gelişen olayların anlatıldığı müzikal ilk kez 3 Mart 1980’ de İstanbul Şan Sineması’nda Haldun Dormen’in yönetmenliğinde sahnelenmişti.

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Muğla’lıların tiyatroya olan ilgilerinden memnun kaldıklarını, önümüzdeki günlerde Muğla’lı tiyatro severlere yeni sürprizlerinin de olacağını belirterek katılım sağlayan ve bilet bulamayan bütün tiyatro severlere teşekkür ettiler.