17 Temmuz 2018, Salı Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

"Kocaoğlu talepleri görmezden geliyor"İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 yılında yürürlüğe koyacağı yeni tarifeler ile su, otopark ve daha birçok hizmete getirilen ücret artışlarına tepki gösteren AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İzmirlilerin yeni bir zam yağmuru ile karşıya karşıya kaldığını söyledi.

Aziz Kocaoğlu'nun halkın taleplerini görmezden geldiğini dile getiren Doğan, yaptığı açıklamada “Zararı zamla kapatmaya çalışan, kenti "Ben yaptım oldular ile yöneten ve İzmirlinin parası ile İzmirliye eziyet eden bir yerel yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız. Anlaşıldığı üzere, Sayın Kocaoğlu, 7 Kasım seçimlerindeki hezimetin acısını da yaptığı zamlar ile İzmirlilerden çıkartmaya çalışmaktadır” dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nde CHP'li üyelerin oylarıyla kabul edilen 2016 mali yılı gelir gider bütçesini eleştiren AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İzmir'in yeni bir zam paketi ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Doğan ayrıca, "Vizyondan yoksun, geleceğe dönük hiçbir projenin yer almadığı bu bütçede, İzmirlinin derdine çare yok, zam var. Sayın Kocaoğlu'na bir kez daha sesleniyoruz, elinizi vicdanınıza koyun ve gelin bu zamlardan vazgeçin. İzmirliler sizden zam değil, hizmet bekliyor. 7 Kasım seçimlerinde yaşadığınız mağlubiyetin ve partinizin delege seçimlerinde yaşadığınız moral bozukluğunun faturasını İzmirli hemşerilerimize kesmekten vazgeçin. İzmir bu zamları hak etmiyor. İzmirlinin parası ile İzmir'e eziyet etmeyin. İzmir, halkın çıkarlarını gözetmeyen, taleplerini yok sayan, bu kenti dayatmayla idare etmeye çalışan belediyecilik anlayışını hak etmiyor” dedi. Otopark ücretlerine getirilen zamma da dikkat çeken Doğan, “Biz Kocaoğlu'na ısrarla otopark yapın derken, bizi yanlış anlamış olacak ki, yine zam yaptı. 11 yıllık görev sürecince 4 yeni otopark açmasına rağmen, otoparklara 4 lirayı aşkın zam yaptı. Belediyenin otoparklarda uyguladığı fiyat politikası öyle bir hal aldı ki, artık korsan otoparkçılarla yarışır hale geldi. Yapılan son zamlarla birlikte asgari park ücretleri 7 liraya yükseltilmiştir. Belediyenin fiyatları düşürüp otopark kullanımını teşvik etmesi gerekirken, her yıl zam yapmaktadır. Büyükşehir Belediyesi, açıkça görüldüğü üzere İzmir'in otopark sıkıntısına çare olacak çözümler üretememektedir. Her zamanki gibi laf çok, icraat yok... Hayali projeler ne zaman hayata geçirilecektir? Otopark yapılması için toplanan vatandaşın parası doğru kullanılmıyor. İzmir'deki bu otopark çilesi ne zaman sona erecektir?” ifadelerini kullandı.

03 Aralık 2015
Etiket; bilal doğan, izmir fiyat artışı Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Aynı iş için üç ihale mi olur
Pis kokunun sorumlusu kim?
Yaralar sarılmalı
İstifasını çekmek istedi ama, evdeki bulgur da gitti
İzmir Büyükşehirde İhale Kartviziti Tartışması
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yeni büfeler beğenildi
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Doğa ve avcılık tutkunları Menemen Gölpark'ta buluşacak
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
Başkan 'Bisiklet kenti' diyor ama...
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir