19 Ağustos 2022, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Eğitimde örnek işbirliğiİzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Dokuz Eylül Üniversitesinin ortaklaşa geliştirmiş olduğu Ortaokul Matematik Öğretmenlerinin Matematiği Öğretme Bilgilerinin Geliştirilmesi” ve “Lise Matematik Öğretmenlerinin Mesleki Gelişimine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı Tasarımı ve Uygulaması” atölye çalışmasına katılan öğretmenlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda düzenlenen törene İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik ve çok sayıda öğretmen katıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversitelerin yapacağı çok önemli çalışmalar var. İzmir’deki akademik seviyeyi ortak projelerle daha üst noktalara taşıyabiliriz. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, öğrencilerimizi moral, motivasyon ve yeni yaklaşımlar konusunda destekleyecek projeler için üniversitelerle çok daha samimi ve içten çalışmalar yapıyoruz. Destekleri nedeniyle Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik ve Buca Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ercan Akpınar’a teşekkür ediyorum. Bu tür projelerin artmasıyla İzmir’de nitelikli bilim adamlarının yetişeceğini düşünüyorum” dedi.  

Proje Yöneticisi Prof. Dr. Esra Bukova Güzel de, “Bu programda matematik öğretmenlerinin hangi niteliklere sahip olmaları gerektiği konusu üzerinde çalıştık. Sahip olduğumuz deneyimler, mesleki gelişim adına önemli birer adım oldu” diye konuştu. 

Törende konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, üniversite ve toplum işbirliği ile hayata geçirilen projelerin eğitim camiasında önemli kazanımlar sağladığını söyledi. 

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Anabilim Dalı ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğinde gerçekleştirilen “Ortaokul Matematik Öğretmenlerinin Matematiği Öğretme Bilgilerinin Geliştirilmesi” ve “Lise Matematik Öğretmenlerinin Mesleki Gelişimine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı Tasarımı ve Uygulaması” atölye çalışmalarının katılım belgesi dağıtım töreni İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans salonunda gerçekleştirildi. Projeye katılan 60 matematik öğretmenine Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi tarafından teşekkür belgeleri verildi. 

Geleceğin bilim insanları için adımlar atıyoruz… 

Törende bir konuşma yapan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, “Türkiye’de ilk defa hem ortaokul hem lise matematik öğretmenlerinin bir arada olduğu bu kadar kapsamlı bir eğitim gerçekleştirildi” dedi. Çelik, “Tüm öğretim elemanlarının bu projeye destek vermiş olması bizi son derece sevindirmiştir. Matematik öğretmenlerinin kendilerini yenilemesine fırsat tanıyan projelerimiz mesleki gelişimi sağlamak için 15 farklı alanda eğitim ve çalıştaylar yapıldı. Eğitim Fakültemiz ile okulların işbirliğine yönelik önemli bir adımın gerçekleştirildiği projenin devamında matematik öğretmenlerinin sınıf içi uygulamalarının geliştirilmesini hedefliyoruz. Milli ve yerli politikalar hazırlıyoruz. Kısa sürede ‘Koç Hoca’ projesini hayata geçireceğiz. Dokuz Eylül olarak sanal eğitim çalışmalarını ve endüstri 4.0’ı geliştirerek ‘Eğitim 4.0 Projesi’ni hayata geçireceğiz. Geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek için politikalar üretiyoruz” dedi. 

HEDEF TÜM TÜRKİYE 

Projelenin Türkiye çapında gerçekleştirilmesi için çalışma yaptıklarını dile getiren Çelik, “Şimdiden ses getiren böylesi önemli projede ilk planda 30 ortaokul ve 30 lise matematik öğretmeni seçilmiş olsa da yakın zamanda daha fazla matematik öğretmenine ulaşılması hedeflerimiz arasındadır. Projenin başta İzmir olmak üzere ülkemizdeki diğer şehirlerde görev yapan matematik öğretmenlerine yönelik olarak yaygınlaştırılacağının müjdesini vermek isterim. Üniversite toplum işbirliği ile hayata geçirilen bu projenin hayata geçmesinde başta İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Yahşi’ye, Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına, üniversitemiz öğretim elemanlarına ve bu çalışmaya inanan tüm matematik öğretmenlerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Rektör Vekili Çelik ayrıca, İzmir’de eğitim gören ortaokul ve lise öğrencilerinin, Dokuz Eylül Üniversitesindeki laboratuvar ortamlarını ziyaret edebilmesi için çalışmalar yapıldığını ve kaydetti. 

05 Ağustos 2013
Etiket; izmir milli eğitim Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


İzmir yeni müfredata hazır
İzmir'de Yeşilay-Milli Eğitim işbirliği
Trafik bilinci seferberliği
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İŞTE KUZEY YILDIZI
KANUNİ'NİN MUĞLA'YA GELİŞİNİN 500. YILI UNUTULDU
ÇAM FISTIĞI REKOLTESİ YÜZ GÜLDÜYOR
NARLIDERE'DE ATIK İLAÇLAR TOPLANIYOR
EROĞLU'NUN İLETİŞİM ORTAĞI MEDYAALL
NARLIDERE'DE GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞİYOR
TSYD'NİN URLA GURURU
MENEMEN'DE İFTARLIKLAR PEHLİVAN'DAN
MENEMEN'DE ÇOCUKLARA 23 NİSAN MÜJDESİ
ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI BÜYÜLEDİ
SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN DOĞA ŞART
İZMİR MOBBİNG İLE MÜCADELEDE KARARLILIĞINI GÖSTERDİ
MOBBİNG ÇALIŞMA HAYATININ EN ÖNEMLİ SORUNLARI ARASINDA
MESELE İZMİR'DEN DAHA ÇOK İNSANIMIZIN ANKARA'DA YER ALMASI
KARŞIYAKA BELEDİYESİNDEN SPORA DEV HİZMET
NARLIDERE ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI SAHNEDE
MUĞLA ŞAMPİYONLARI MİLAS'TAN
ÖĞRENCİLERE BAKAR MISINIZ?
MUĞLA TÜRKOCAĞI’NDA BAŞKAN DR. YAŞAR TOPAL
TSYD KUPASI ARKAS'IN
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
MAZHAR ALANSON SENFONİ YANDIM
 
O belde (Ahmet Haşim)
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir